teisipäev, 17. detsember 2019

AG Vooluring 9.klass

Vooluring

Enne tundi võib vooluringe uurida simulatsiooni pealt.  '

Ava simulatsioon ja pane kokku erinevaid jada- ja rööpühendusega vooluringe. Vooluringi osad saad ekraanile lohistada ja omavahel ühendada.

Tööleht google drives

Katsevahendid: 2 lülitit, juhtmed, voolaullikas, alusel pirn ( 2 tk)
Eesmärgid:

1) õpilane teab, millistest osadest koosneb vooluring
2) õpilane teab, millised on vooluringi osade tähised elektriskeemidel
3) õpilane oskab koostada vooluringi, kus elektritarvitid on ühendatud jadamisi
4)  õpilane oskab koostada vooluringi, kus elektritarvitid on ühendatud rööbiti1.Koosta vooluring, mis koosneb vooluallikast, lülitist ja lambist(elektritarvitist).
Joonista vooluringi elektriskeem.
2. Koosta vooluring, mis koosneb kahest jadamisi ühendatud lambist, vooluallikast ja lülitist. Keera üks pirn pesast välja ning vaata tulemust ja kirjelda sündmust. Joonista vooluringi elektriskeem.
Mis juhtus ühe pirni pesast välja keeramisel?
Kuidas ühendad lüliti lambiga?
3. Koosta vooluring, kus on vooluallikas, kaks rööbiti ühendatud lampi ja lüliti. millega saab põlema panna või kustutada korraga kõik lambid.   Keera üks pirn pesast välja ning vaata tulemust ja kirjelda sündmust.  Joonista vooluringi elektriskeem.Mis juhtus ühe pirni pesast välja keeramisel?


4. Koosta vooluring, kus on vooluallikas, kaks rööbiti ühendatud lampi, mida saab lülitite abil teineteisest sõltumatult põlema panna ja kustutada. 
5. Koosta vooluring, kus ühte lampi saab sisse ja välja lülitada kahest üksteisest kaugel asuvast lülitist. Joonista elektriskeem.6. Koosta vooluring, kus ühte lampi saab lüliti abil põlema panna, kuid teise lampi töötamist see ei mõjuta.Joonista elektriskeem.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar